Aeroportul din Bacău își încetează temporar activitatea

Aeroportul din Bacău își încetează temporar activitatea

Aeroportul din Bacău îşi va sista temporar activitatea în acest an, iar cursele vor fi direcţionate la Suceava şi la Iaşi.

Măsura este luată deoarece infrastructura aeroportului băcăuan va fi modernizată. Anunţul a fost făcut de directorul Aeroportului din Iaşi, Cătălin Bulgariu.

El a mai spus că aşteaptă o notificare oficială din partea conducerii Aeroportului Bacău pentru a şti cu exactitate ce intervale orare solicită pentru zborurile companiei Blue Air.

12 comentarii la "Aeroportul din Bacău își încetează temporar activitatea"

  1. Sorin   10/02/2020 at 6:14 pm

    Da blue air-ul poa’ sa dea faliment din partea mea, la ce preturi practica….. Sunt mână-n cu consiliu local de au doar ei autoritate pe aeroport. Lăsați fraților și alte companii sa aterizeze ca de aia e Aeroportul Internațional “George Bacovia” Bacău

    Răspunde
  2. Mariana   10/02/2020 at 8:50 am

    Bai nu mai postați știri aiurea.iti dai seama câți oameni vor rămâne fără muncă?cei de la blue nu au anunțat nimic.ba chiar din iunie vor avea rute noi

    Răspunde
  3. Manuela   10/02/2020 at 2:39 am

    Eu cred ca este o stire falsa!🙄

    Răspunde
  4. C C   09/02/2020 at 10:23 pm

    Domnule director al aeroportului din Iași, nu mai faceti declarații care pot duce oamenii in deruta. Daca veniti cu o stire foarte importanta in favoarea aeroportului pe care considerati ca il conduceți, atunci încercați să declarați ceva plauzibil si concret . Deciziile de mutare a curselor pe o alta ruta o vor publica oficial cei din conducerea companiei BlueAir nicidecum conducerea aeroportului dumneavoastra!!!
    Aeroportul din Bacău este operațional, toate cursele programate sunt operate la timp conform programului afișat pe site-ul oficial al companiei aeriene cat si pe site-ul Aeroportul Internațional George Enescu din Bacău!

    Răspunde
  5. Diana   09/02/2020 at 8:10 pm

    Cine are bilet luat acum ce face???

    Răspunde
  6. D C   09/02/2020 at 5:57 pm

    Aeroportul v’a fi inchis din 15 august pentru cel putin 1 luna jumatate.

    Răspunde
  7. Pancescu   09/02/2020 at 4:52 pm

    Incepand cu ce data ? Daca tot ati editat aceasta stire ,va rog sa o faceti completa .
    Eu pentru maine de dimineata am bilet spre Londra , cum procedez ???

    Răspunde
  8. Denisa   09/02/2020 at 4:41 pm

    Si cine a luat bilet ptr bacau ce fc?

    Răspunde
  9. Marinicã   09/02/2020 at 3:46 pm

    De pe ce dată își încetează activitatea ?

    Răspunde
  10. Jipa Monica   09/02/2020 at 3:41 pm

    Se stie pe ce perioada se sisteaza activitatea pe aeroport Bacau?

    Răspunde
  11. Julia   09/02/2020 at 2:00 pm

    Si cine si-a luat deja bilet pentru bacau?

    Răspunde