Botoșănenii, învinși pe final de meci

Formația FC Botoșani a fost învinsă aseară, în deplasare, scor 1-2 (0-1), de FC Voluntari.

Elevii lui Liviu Ciubotariu continuă seria evoluțiilor modeste și par a nu se regăsi după ratarea intrării în play-off.

Prima repriză este echilibrată, cu un plus pentru gazde, care reușesc deschiderea scorului după o jumătate de oră de joc prin șutul bine plasat al lui Laidouni, din interiorul careului.

După pauză, botoșănenii insistă mai mult în atac și în minutul 64 restabilesc egalitatea, după ce Fulop reia cu stângul de la 15 metri în dreapta portarului advers.

Finalul este pe contre, iar în penultimul minut de joc, Alexandru Tudorie dă lovitura, aducând toate cele trei puncte gazdelor, după ce mingea în poartă la o centrare a lui Ion Gheorghe.

În urma acestui rezultat, botoșănenii rămân cu 19 puncte, la trei puncte de liderul play-out-ului, Gaz Metan Mediaș.