Colegiul Național, în topul liceelor alese de „decarii“ de la Evaluarea Națională

Colegiul Național, în topul liceelor alese de „decarii“ de la Evaluarea Națională

Absolvenții claselor a VIII-a au aflat la ce licee au fost repartizați după ce au susținut examenele din cadrul Evaluării Naționale 2018. Repartizarea a fost computerizată și s-a ținut seama de rezultatele la Evaluarea Națională și de opțiunile pe care elevii, împreună cu părinții, le-au completat în fișa de înscriere la liceu.

Iată la ce licee au fost repartizați „decarii“ de la Evaluarea Națională:

Carina Airinei – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Maria Ștefana Alexoae – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Antonia Ruxandra Bădărau-Rață – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Daria Cristiana Bițică – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Maria Bușcă-Fainarea – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Diana Cărăușu – Liceul Teoretic „Miron Costin” – specializarea științe ale naturii

Alexandru Boris Ciocoiu – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Maria Ciorătanu – Colegiul Național „Emil Racoviță“ – specializarea matematică-informatică

Daniela Ioana Cojocariu – Colegiul Național „Costache Negruzzi” – specializarea matematică-informatică

Maria Greceanu – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Maria Mălina Harasim – Liceul Teoretic „Miron Costin” Pașcani – specializarea științe ale naturii

Mihaela Hudișteanu – Colegiul Național „Emil Racoviță“ – specializarea matematică-informatică

Emilia Lombadă – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Diana Elena Lupașcu – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Ioana Muha – Colegiul Național „Costache Negruzzi” – specializarea matematică-informatică

Andrei Daniel Năstas – Colegiul Național „Costache Negruzzi” – specializarea matematică-informatică

Ioana Andreea Nimigeanu – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Ana Estera Oanță – Colegiul Național „Costache Negruzzi” – specializarea matematică-informatică

Ingrid Andreea Pavel-Alexandru – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Maria Iuliana Pescaru – Colegiul Național „Mihai Eminescu” Iași – specializarea matematică-informatică

Anca Popa – Liceul Teoretic „Miron Costin” – specializarea științe ale naturii

Francesca Ramașcanu – Colegiul Național „Emil Racoviță“ – specializarea siinte ale naturii

Monica-Gabriela Repede – Colegiul Național „Emil Racoviță“ – specializarea matematică-informatică

Alexandra Rusu – Colegiul Național „Emil Racoviță“ – specializarea științe ale naturii

Alexia-Miruna Sacrieriu – Colegiu Național „Emil Racoviță“ – specializarea matematică-informatică

Ranya Andreea Shannak – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

Dragoș Simionescu – Colegiul Național Iași – specializarea matematică-informatică

George Ioan Stoica – Colegiul Național „Costache Negruzzi” – specializarea matematică-informatică

Postaţi un comentariu

Adresa dvs de mail nu va fi afişată.