Doar un punct pentru Știința Miroslava, pe teren propriu

Formația Știința Mirsolava a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Metaloglobus București.

Ieșenii au început bine meciul și, în mintuul 4, Marin a deschis scorul după ce a deviat șutul lui Căruță.

Gazdele au continuat să preseze și Geantă a respins greu în corner, în minutul 20, șutul lui Milea.

Cu un minut înanite de pauză, gazdele își puteau dubla avantajul, însă șutul lui Viorică, din marginea careului, a nimerit bara din stânga.

În partea a doua a jocului, pe fondul dominării gazdelor, Voican a centrat din dreapta, iar Mihai Bilciurescu a înscris din 6 metri.

Ieșenii au forțat înscrierea golului doi, fără a-și mai crea ocazii mari de gol până în prelungiri, când Buhăcianu a scăpat singur, în poziţie centrală, cu portarul, a şutat bine, însă Geantă a respins în extremis.

Scor final 1-1 și Miroslava pierde două puncte extrem de importante în ecuația salvării de la retrogradare.