FC Botoșani a plecat cu un punct de la Astra

FC Botoșani a obținut un punct luni seară pe terenul formației Astra Giurgiu, scor 1-1 (0-0), și își păstrează șansele la play-off.

Prima repriză a fost una modestă, cu un plus pentru Astra, care a avut mai mult inițiativa, dar fără mari ocazii la poarta unui Eduard Pap care a fost ezitant.

În minutul 55, Andrei Burcă marchează cu capul și FC Botoșani reușește deschiderea scorului. Astra iese mai mult la joc, pune presiune pe defensiva botoșăneană și în minutul 74 reușește egalarea. Laurențiu Buș a șutat, Pap a respins în față iar Belu a împins mingea în poartă.

Pe finalul jocului, botoșăneni s-au mulțumit cu un punct, iar în al treilea minut al prelungirilor, Neluț Roșu a avut o mare ocazie de gol dar a trimis puțin pe lângă poartă.