FC Botoșani a remizat cu ultima clasată

Formația FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată aseară, pe teren propriu, în compania echipei Concordia Chiajna.

După un început echilibrat de meci, în minutul 12, Fulop reia cu capul din interiorul careului, dar mingea trece peste poartă. După alte 12 minute, Golofca profită de o gafă a defensivei ilfovene, dar șutează slab și Râmniceanu respinge.

În minutul 29, portarul oaspeților gafează dar Roman nu reușește să împingă mingea în poartă.

După pauză, în minutul 54, Marc reia spectaculos din centrul careului, dar mingea trece puțin pe lângă poarta lui Pap.

Pe final, oaspeții domină, dar fără să-și creeze vreo ocazie la poarta lui Pap iar partida se încheie cu scorul de 0-0.