FC Botoșani, din nou remiză albă cu Juventus

Formaţia FC Botoşani a încheiat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 0-0, meciul susţinut în compania echipei Juventus Bucureşti, în prima etapă din play-out-ul Ligii 1. În urmă cu o lună, botoșăneneii remizeaseră tto 0-0 cu ultima clasată.

Partida f sot dominată clar de gazde, mai ales în partea a doua jocului, însă impreciziile lui Golofca au făcut ca botoșăneneii să nu ia decât un punct.

Intrat la pauză, după o primă repriză modestă făcută de gazde, Golofca și-a trecut în cont prima ratate în minutul 75, când a deviat puțin pe lângă poartă, cu capul, din mai puțin de un metru. Opt minute mai târziu, același jucător a luat la țintă transversala, după o acțiune personală pe partea stângă.

Scor final 0-0 și botoșănenii trec pe primul loc în play-out,m cu un punct înaintea echipei Dinamo București, care nu a jcuat încă în această etapă.