FC Botoşani, învinsă de Ludogoreț

FC Botoşani a fost învinsă miercuri, într-un meci de pregătire din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, scor 0-2 (0-1), de formația bulgară Ludogoreț.

Atacantul internaţional român al celor de la Ludogorets, Claudiu Keşeru, a şi deschis scorul în minutul 11 lăsâdu-l fără replică pe Alberto Cobrea.

Bulgarii au dominat partea a doua a jocului, însă au reușit desprinderea de-abia în minutul 90, prin golul lui Natanael.

Costel Enache a mizat din primul minut pe formula: Cobrea – Dumitraş, Plămadă, Burcă, Muşat – Oaidă, Achim – Golofca, Golubovic, Chitoşcă – Axente.

În repriza a doua au jucat: Pap – Ungurușan, Miron, Burcă, Acsinte – Tincu, Cucu – M. Roman, Moruţan (Piftor ’70), Rodriguez (L. Fulop ‘80)- Golubovic (Ciaccheri ‘57).

Următorul test al elevilor lui Costel Enache în Turcia va avea loc joi, de la ora 17.00 contra formației FK Tosno.