FCSB s-a impus la Botoșani, după ce a jucat aproape jumătate de oră cu un om în minus

Formația FC Botoșani a fost învinsă aseară, pe teren propriu, de FCSB, scor 0-2 (0-1).

Prima repriză a fost echilibrată cu puține ocazii de gol la cele două porți. Coman și-a trecut în cont prima șansă de gol în minutul 24 dar Pap s-a opus. Trei minute mai târziu, Ongenda execută foarte bine o lovitură liberă dar mingea lovește bara după care Coman reușește deschiderea scorului. Atacantul FCSB-ului a executat pe colțul scurt o lovitură liberă lateral stânga, Pap atinge mingea dar nu poate evita golul.

FCSB își putea majora avantajul în minutul 36 dar mingea a lovit bara, iar la pauză oaspeții aveau avantaj de un gol.

Partea secundă a fost dominată de FC Botoșani dar fără mari ocazii la poarta lui Bălgrădean. În minutul 63, Planic primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.

FC Botoșani forțează egalarea dar cei care marchează sunt tot oaspeții. Gnohere scapă din macajul fundașilor botoșăneni, îl driblează pe Pap și marchează în poarta goală

Se termină 0-2 și botoșănenii ratează ocazia de a urca pe loc de play off.