Ieșenii continuă să viseze la play-off

Formația CSM Politehnica Iași a încheiat acest an cu o victorie pe teren propriu, duminică seară, scor 3-1 (2-1), în fața echipei Juventus București.

Ieșenii încep bine meciul și în minutul 11 Platini deschide scorul. Mijlocașul formației ieșene înscrie după ce primește o pasă de la un adversar.

Gazdele continuă să domine, dar golul vine la poarta lui Koșelev. În minutul 26, lovitura libera executată de Petre este reluată de Călințaru cu capul peste Koșelev.

Ieșenii revin în atac și după numai două minute Sin înscrie la colțul lung, după o pasă bună a lui Cristea.

În mintuul 35. Cioinac trimite mingea în poartă, însă golul este anulat pentru fault în atac.

După numai două minute. Cisse încearcă să reia în poartă cu călcâiul centrarea lui Cristea.

La prima fază importantă a reprizei secunde, Cisse trimite și el mingea în poartă, însă golul este din nou anulat pentru un presupus henț.

Se face până la urmă 3-1 în minutul 50. Cisse înscrie după centrarea lui Platini.

Victorie importantă pentru ieșeni care continuă să viseze la play-off, deși încheie anul pe locul 8, la trei puncte de Dinamo și la patru de Viitorul.