Încă o înfrângere la scor pentru Știința Miroslava

Formația Știința Mirsolava a suferit o nouă corecție în Liga a II-a, fiind învinsă în deplasare, scor 1-5 (0-3), de CS Mioveni.

Doar 12 minute au rezistat elevii lui Cristi Ungureanu până să ia gol. Cosmin Năstăsie a înscris cu capul, din şapte metri, după o centrare a lui Florescu, din partea stângă.

Ieșenii nu-și revin și, în minutul 23, Ayza înscrie cu capul, din trei metri, după o centrare a lui Florescu, din lovitură liberă de pe stângă.

În stilul său characteristic, Cristi Ungureanu, face o dublă schimbare în minutul 28, dar în minutul 32 scorul devine 3-0, Năstăsie deviind, din 10 metri, pe lângă portar.

La pauză, antrenorul ieșenilor face și a treia schimbare, introducându-l pe Marin..Golul vine însă iar în poarta celor din Miroslava, Florescu reluînd din voleu, cu pământul, în minutul 49.

Golul de onoare aloaspeților avea să fie marcat de Marin, în minutul 71, după o lovitură liberă.

În prelungirile meciului, Ene stabilește scorul final, cu un șut din interiorul careului.