Înfrângere cu miros de „blat“ la Botoșani

Formația FC Botoșani a fost învinsă miercuri, pe teren propriu, scor 0-1 (0-1), de Concordia Chiajna, într-un meci în care gazdele au jucat cu un om în plus mai bine de 75 de minute.

Oaspeții au forțat încă din primele minute, Grădinaru nimerind bara în minutul 8, la o fază la care Cobrea era bătut.

În minutul 16, Bawab a fost eliminat direct de centralul Istvan Kovacs după o intrare grosolană asupra lui Burcă.

După numai trei minute, oaspeții au deschis scorul. Paul Batin a împins mingea în plasă din câţiva metri, după o fază de geniu a lui Andrei Marc. Fundaşul central a primit în careu, a ajuns în lateral, l-a driblat pe Mihai Roman cu un dribling elementar, după care a trimis puternic paralel cu linia porţii. Mingea a fost deviată de meleul creat în faţa porţii, a ajuns la bara a doua, unde Batin a pus piciorul pentru 1-0.

A urmat un joc haotic, cu botoșănenii cărând în van mingea în preajma careului oaspeților, fără a-și crea vreo ocazie mai serioasă timp de 75 de minute.

La finalul partidei, suporterii au scandat „Blatiștii!“ și i-au cerut demisia antrenorului Costel Enache.

Un comentariu la "Înfrângere cu miros de „blat“ la Botoșani"

1. Constantin   17/05/2018 at 8:51 am

Au jucat in bataie de joc.portarul Cobrea de cand nu a fost sa plece la fcsb lasa tot ce se suteaza pe poatra. Asa ceva nu s-a mai vazut .si tot este bagat ca titular iar noi suporterii platim bilet sauabonament sa vedem niste retrogradati cu joaca in batae de joc . .