Kerezsy a debutat cu o victorie la Miroslava

Schimbare antrenorului pare a fi de bun augur pentru formația Știința Miroslava. Noua echipă a lui Adrian Kerezsy s-a impus sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în fața echipei Olimpia Satu Mare.

Pri,a repriză a fost dominată teritorial de gazde, ocaziile importante fiind semnate de Taciuc, șut prins de portar, în minutul 14 și Sandu – minge trimisă cu capul, puţin pe lângă poartă, în minutul 21.

În minutul 58, ieșeni iau reușit deschiderea scorului. Izmană a şutat de la 20 metri, traiectoria balonului a fost un pic schimbată de vânt şi portarul a fost păcălit.

Bucuria gazdelor a durat numai 12 minute. După o lovitură liberă indirectă de pe linia careului de 16 metri, Munteanu a mişcat mingea pentru Vasile Pop, care a şutat direct în vinclu.

Golul victoriei pentru Miroslava a fost reușit în minutul 76 de Marin. La doar câteva secunde după ce a intrat pe teren, Buhăcianu a pasat decisiv de pe dreapta în careu pentru Marin, care a înscris cu latul din 11 metri.

În urma acestui rezultat, Miroslava se află pe locul 17, cu 11 puncte.