Mitriță s-a distrat cu Poli

Formația CSM Politehnica Iași a bifat un nou nou eșec în play-off-ul Ligii I, fiind învinsă sâmbătă seară, în deplasare, de CSU Craiova, scor 1-4 (0-2).

Anunțați că nu vor mai primi niciun leu până în vară, elevii lui Flavius Stoican par a fi deconectați total de la campionat.

Partida din Bănie a fost la discreția unei echipe extrem de motivate, cu Mitriță pe psot de vioara întâi.

Fotbalistul transferat de la Pescara a deschis scorul în minutul 18, când a șutat frumos de la 16 metri, profitând și de devierea lui Frăsinescu.

Avantajul oltenilor a fost mărit tot de Mitriță, în prelungirile primei reprize, acesta marcând cu un șut din interiorul careului.

Mitriță a reușit hatrick-ul în minutul 55, marcând din penalty.

Ieșienii au înscris golul de onoare prin Danale, în minutul 72, dar Dimitrov a închis tabela în prelungiri.

Scor final 4-1 pentru CSU Craiova, iar play-off-ul pare o pălărie mult prea mare pentru echipa care a încântat în returul sezonului regulat.