Poli Iași, în sferturile Cupei

Formația CSM Politehnica Iași s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce s-a impus marți, în deplasare, scor 2—(1-0), în fața echipei Unirea Slobozia.

Pe un teren pe care cu greu îți țineai echilibrul, ieșenii și-au demonstrat valoarea în primul sfert de oră, cât s-a putut juca cât de cât fotbal. Pedro a deschis scorul după ce a transformat o lovitură de pedeapsă, în urma unui fault asupra lui Cisse.

A urmat un joc încâlcit, cu multe erori de ambele părți, cu un plus pentru echipa mai experiemntată.

În repriza a doua, Ștefănescu a securizat calificarea, în minutul 65, înscriind cu o lovitură de cap, după o centrare bună de pe partea dreaptă.

În prelungiri, în urma accidentării grave a lui Kelava și fiind efectuate toate cele trei schimbări, Bădic a intrat în poartă și s-a descurcat bine.