Programul Festivalului de Teatru pentru Publicul Tânăr

Programul Festivalului de Teatru pentru Publicul Tânăr

În perioada 6 – 12 octombrie, Teatrul Luceafărul din Iaşi găzduieşte Festivalul Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr.

Timp de 6 zile, organizatorii le-au pregătit ieşenilor spectacole, filme, lecturi publice, lansări de carte, ateliere, spectacole – lectură, conferinţe, expoziţii şi întâlniri cu artiştii.

Citeşte şi Programul procesiunilor religioase ale Hramului Sf. Parascheva”

Programul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr 2016:

Miercuri, 5 octombrie:

  1. showcase Teatrul „Luceafărul” Iaşi

  2. premiera spectacolului „Când visăm” – 11:00, Sala Mare

  3. spectacolul „Pisica Verde” – 19:00, Sala Mare

  4. lansarea cărţii „Carte cu Pisica Verde”

Joi, 6 octombrie:

  1. spectacolul de storytelling „Lissoro” – 10:00 şi 11:30, Sala Mică

  2. spectacolul lectură „Edgar Paillettes” – 17:00, Librăria Cărtureşti

  3. spectacolul „Cărţile” – 18:00, aer liber

  4. spectacolul „Start!” – 18:00, Sala Mică

  5. spectacolul „Vertij” – 19:00, Sala Mare

  6. spectacol de videomapping şi lasere – 20:15, esplanada teatrului

Vineri, 7 octombrie:

  1. spectacolul „Cabaret” – 10:00, Sala Mică

  2. spectacolul lectură „Ceas de seară într-o toamnă târzie” – 12:00, Sala Mică

  3. dezbaterea „Traducerea pentru teatru, între literar şi scenic”

  4. spectacolul „Cărţile” – 18:00, aer liber

  5. spectacolul lectură „Peştii dorm” – 17:00, Librăria Cărtureşti

  6. spectacolul „Bizoni” – 19:00, Sala Mare

  7. spectacolul „Născut în 90” – 20:00, aer liber

Sâmbătă, 8 octombrie:

  1. spectacolul „Cabaret” – 10:00, Sala Mică

  2. spectacolul „Alice” – 11:30, Sala Mare

  3. spectacolul „Huuuooooo!!” – 17:00, aer liber

  4. spectacolul „Satyriada” – 18:00, aer liber

  5. spectacolul „20 Noimebrie” – 19:00, Sala Mare

  6. spectacolul „Sunset limited” – 20:30, Sala Mică

Duminică, 9 octombrie:

  1. spectacolul „Show cu baloane” – 10:00, Sala Mică

  2. spectacolul „Omul de Zăpadă care vroia să întâlnească soarele” – 11:30, Sala Mare

  3. spectacolul „Huuuooooo!!” – 17:00, aer liber

  4. spectacolul „Show cu baloane” – 18:00, Palas Mall

  5. lansare carte „Dramaturgi francezi” – 18:00, Sala Mică

  6. spectacolul „Aglaja” – 19:00, Sala Mare

  7. spectacolul „Dispariţia” – 20:00, Teatru Fix

Luni, 10 octombrie:

  1. spectacolul „Duet” – 09:30, Sala Mică

  2. spectacolul „Călătorie spre centrul pământului” – 11:30, Sala Mică

  3. proiecţie film documentar „ţara în care copacii zboară” – 12:00, sala Studio UAGE

  4. spectacolul „Duet” – 18:00, Palas Mall

  5. spectacolul „Hamlet” – 19:00, Sala Mare

  6. spectacolul „Refracţie” – 20:00, Sala Teatru Fix

Marţi, 11 octombrie:

  1. spectacolul „Păpuşile din viaţa mea” – 09:30, Sala Mică

  2. spectacolul „Păpuşile din viaţa mea” – 11:00, Sala Mică

  3. spectacolul „Crăiasă Zăpezii” – 11:00, Sala Mare

  4. proiecţie film documentar „Mai mult decât viaţă” – 12:00, sala Studio UAGE

  5. spectacolul „Amintiri din epoca de şcoală” – 19:00, Sala Mare

  6. spectacolul „O întâmplare ciudată cu un câine la miezul nopţii” -20:00, Casa de Cultură a Studenţilor

Miercuri, 12 octombrie:

  1. spectacolul „Povestea a trei cutiuţe” – 09:30, Sala Mică

  2. spectacolul „Fata babei şi fata moşneagului” – 11:00, Sala Mare

  3. proiecţie film documentar „Teatrul care nu ne mai ajunge” – 12:00, sala Studio UAGE

  4. lansare carte „Regia românească, de la act de interpretare la practici colaborative” – 17:00

  5. spectacolul „Respiraţii” – 18:00, Sala Mică

  6. spectacolul „Povestea a trei cutiuţe” – 18:00, Palas Mall

  7. FREAK SHOW ” cu Florin Piersic Jr. – 19:00, Sala Mare

  8. spectacol de videomapping şi lasere – 20:30, esplanada teatrului

Postaţi un comentariu

Adresa dvs de mail nu va fi afişată.