Programul meciurilor pe care CSM Politehnica Iași le va juca în turul Ligii I la fotbal

Programul meciurilor pe care CSM Politehnica Iași le va juca în turul Ligii I la fotbal

Pe 7 iulie 2017, la la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, a avut loc tragerea la sorţi a programului sezonului regulat al Ligii I, ediţia 2017/2018.

CSM Politehnica Iaşi va evolua în prima etapă, în deplasare, cu CSU Craiova, și va încheia turul tot în deplasare, cu FC Viitorul.

Programul turului

Etapa I

CS Universitatea Craiova – CSM Poli Iaşi

Concordia Chiajna – Poli Timişoara

FCSB – FC Voluntari

Astra Giurgiu – Sepsi OSK

Juventus Bucureşti – Dinamo

FCBotoşani – CFR Cluj

FC Viitorul – Gaz Metan Mediaş

Etapa a II-a

CSM Poli Iaşi – Gaz Metan Mediaş

CFR Cluj – FC Viitorul

Dinamo – FC Botoşani

Sepsi OSK – Juventus Bucureşti

FC Voluntari – Astra Giurgiu

Poli Timişoara- FCSB

CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna

Etapa a III-a

Concordia Chiajna – CSM Poli Iaşi

FCSB – CS Universitatea Craiova

Astra Giurgiu – Poli Timişoara

Juventus Bucureşti – FC Voluntari

FC Botoşani – Sepsi OSK

FC Viitorul – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

Etapa a IV-a

CSM Poli Iaşi – CFR Cluj

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Sepsi OSK – FC Viitorul

FC Voluntari – FC Botoşani

Poli Timişoara- Juventus Bucureşti

CS Universitatea Craiova – Astra Giurgiu

Concordia Chiajna – FCSB

Etapa a V-a

FCSB – CSM Poli Iaşi

Astra Giurgiu – Concordia Chiajna

Juventus Bucureşti – CS Universitatea Craiova

FCBotoşani – Poli Timişoara

FC Viitorul – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş – Sepsi OSK

CFR Cluj – Dinamo

Etapa a VI-a

CSM Poli Iaşi – Dinamo

Sepsi OSK – CFR Cluj

FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş

Poli Timişoara- FC Viitorul

CS Universitatea Craiova – FCBotoşani

Concordia Chiajna – Juventus Bucureşti

FCSB – Astra Giurgiu

Etapa a VII-a

Astra Giurgiu – CSM Poli Iaşi

Juventus Bucureşti – FCSB

FCBotoşani – Concordia Chiajna

FC Viitorul – CS Universitatea Craiova

Gaz Metan Mediaş – Poli Timişoara

CFR Cluj – FC Voluntari

Dinamo – Sepsi OSK

Etapa a VIII-a

CSM Poli Iaşi – Sepsi OSK

FC Voluntari – Dinamo

Poli Timişoara- CFR Cluj

CS Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – FC Viitorul

FCSB – FC Botoşani

Astra Giurgiu – Juventus Bucureşti

Etapa a IX-a

Juventus Bucureşti – CSM Poli Iaşi

FCBotoşani – Astra Giurgiu

FC Viitorul – FCSB

Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna

CFR Cluj – CS Universitatea Craiova

Dinamo – Poli Timişoara

Sepsi OSK – FC Voluntari

Etapa a X-a

CSM Poli Iaşi – FC Voluntari

Poli Timişoara- Sepsi OSK

CS Universitatea Craiova – Dinamo

Concordia Chiajna – CFR Cluj

FCSB – Gaz Metan Mediaş

Astra Giurgiu – FC Viitorul

Juventus Bucureşti – FCBotoşani

Etapa a XI-a

FC Botoşani – CSM Poli Iaşi

FC Viitorul – Juventus Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu

CFR Cluj – FCSB

Dinamo – Concordia Chiajna

Sepsi OSK – CS Universitatea Craiova

FC Voluntari – Poli Timişoara

Etapa a XII-a

CSM Poli Iaşi – Poli Timişoara

CS Universitatea Craiova – FC Voluntari

Concordia Chiajna – Sepsi OSK

FCSB – Dinamo

Astra Giurgiu – CFR Cluj

Juventus Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

FCBotoşani – FC Viitorul

Etapa a XIII-a

FC Viitorul – CSM Poli Iaşi

Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani

CFR Cluj – Juventus Bucureşti

Dinamo – Astra Giurgiu

Sepsi OSK – FCSB

FC Voluntari – Concordia Chiajna

Poli Timişoara- CS Universitatea Craiova

Postaţi un comentariu

Adresa dvs de mail nu va fi afişată.