Remiză albă pentru Știința Mirsolava

Formația Știința Miroslava a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, în comapnia echipei CS Afumați.

Oaspeții au început mai bine jocul și, în minutul 1,3 Burlacu a şutat de la 16 metri, mingea ducându-se sub bara transversală, iar Avram, cu un reflex de zile mari, a reuşit să respingă. După alte 13 minute, dublă ocazie pentru CS Afumaţi. Mai întâi Avram s-a remarcat la mingea trimisă cu capul de Vlad, iar la faza imediat următoare a respins bine mingea trimisă cu capul de Burlacu.

Prima ocazie a Mirsolavei a venit de-abia în minutul 47, când Taciuc a centrat din lateral, Asăvoaiei a reluat cu capul, însă Croitoru a reuşit să respingă.

La cealaltă poartă, Avram a respins greu șutul lui Vasile Ştefan cu pământul, în minutul 56.

Cea mai mare ocazie de gol a gazdelor s-a consumat în minutul 78, când Maxim a centrat din dreapta pentru Chindriş, care a reluta cu capul, din 6 metri, puţin peste poartă.

Cu trei minute înainte de final, oaspeții își trec și ei în cont o mare ocazie, Avram remarcându-se la mingea trimisă cu capul de Patriche.