Remiză pentru FC Botoșani în meciul cu Tosno

Formația FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul amical susținut în Antalya, în compania echipei ruse Tosno.

Elevii lui Costel Enache au reuşit să deschidă scorul prin Mircea Axente în minutul 21, ruşii egalând prin Trujic în minutul 32.

În repriza a doua, Tosno a preluat conducerea pe tabela de marcaj, în minutul 53, după golul lui Skvortsov. Andrei Dumitraş a punctat pentru 2-2 în minutul 77.

Costel Enache a mizat pe formula: Pap – Unguruşan, Burcă, Plămadă, Acsinte – Tincu, Cucu – Golofca, Moruţan, M. Roman – Axente.

În a doua repriză au jucat: Brânză – Dumitraş, Tincu, Plămadă, Muşat – Oaidă, Achim – Rodriguez, Moruţan (Piftor ‘67), Ciaccheri – Golubović.

Următorul test al botoşănenilor va avea loc luni, 22 ianuarie, cu polonezii de la Arka Gdynia.