Roman aduce un punct pentru FC Botoșani

Formația FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida disputată vineri, în deplasare, în compania echipei ACS Poli Timișoara.

Gazdele au deschis scorul în minutul 23. Crețu l-a lansat ideal pe Bîrnoi, care a finalizat cu mult calm.

FC Botoșani a egalat imediat după pauză, când Mihai Roman a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri.

Moldovenii puteau primi penalty în minutul 40, după ce Cânu l-a bruscat pe Laurențiu Buș. Arbitrul Horațiu Feșnic a lăsat însă jocul să continue.

Oaspeții puteau plecau cu cele trei puncte, însă în minutul 76 Tincu a zguduit bara cu o execuție în forță de la aproximativ 30 de metri.

S-a terminat 1-1, iar FC Botoșani a acumulat 32 de puncte și rămâne pe locul 4 în clasament.