Știința Miroslava a dat lovitura la Balotești

Formația Știința Miroslava a câștigat sâmbătă cel de-al doilea meci din actuala ediție de campionat, scor 2-1 (1-1), în deplasare, în fața echipei CS Balotești, într-un meci cotând pentru etapa a IX-a a Ligii a II-a.

Ieșenii au început meciul și în minutul 13 Marciuc a deschis scorul, reluând din 6 metri, cu latul, pe centrul porţii, după un corner.

Elevii lui Cristi Ungureanu au ieșit la joc și au reușit să egaleze 16 minute mai târziu, tot după un corner. Taciuc a înscris cu capul, din interiorul careului, în stânga lui Iordan.

Partea a doua a jocului a fost echilibrată, ieșenii reușind însă să dea lovitura în minutul 76, după gafa imensă a lui Iordan. Marin a șutat slab din marginea careului și portarul gazdelor a scăpat mingea în poartă.

În urma acestui rezultat, Știința Miroslava urcă pe locul 17, cu 7 puncte accumulate.