Știința Miroslava, calificare chinuită în Cupa României

Formația Știința Mirsolava s-a calificat miercuri în turul al patrulea al Cupei României, după ce s-a impus în deplasare, în fața echipei CSM Roman, după executarea loviturilor de la 11 metri. După 90 de minute de joc scorul a fost egal, 1-1.

La fel ca în aproape toate meciurile din Liga a II-a, ieșenii au început slab și în minutul 9 au luat gol. Ţapu a înscris de la distanță, beneficiind și de gafa lui Avram.

După primirea golului, elevii lui Cristi Ungureanu au ieșit la joc și în minutul 24, Buhăcianu a scăpat singur cu portarul şi a a marcat.

Miroslava a continuat să domine teritorial, fără a mai reușI să înscrie. Cum nici în prelungiri nu s-a marcat, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

Pentru ieșenii au marcat Izmană, Chindriș și Săvoaia, în timp ce pentru gazed au transformat penalty-urile Popa și Netbai.

Scor final 2-3 și Miroslva se califică mai departe cu mari emoții.