Știința Miroslava, elimnată de o echipă de Liga a III-a din Cupă

Formația Știința Miroslava a fost eliminată din Cupa României după ce a fost învinsă marți, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), de echipa de liga a III-a Universitatea Cluj.

După o primă repriză echilibrată, în care ieșenii au contat foarte puțin în atac, au fost nevoiți să joace cu un om în minus din minutul 58, când Robert Ambrosie a văzut al doilea cartonaş galben, pentru un fault la marginea careului mare.

După numai trei minute, clujenii au deschis scorul din penalty, prin Gabriel Giurgiu, după un henţ comis în careu.

Nemaiavând ce pierde, ieșenii au urcat mai mult n atac și în minutul 73 a restabilit egalitatea. Marin A fost faultat în careu, iar atacantul ieșean a transformat cu siguranță.

În minutul 89, Lemac a adus calificarea clujenilor introducând în poartă o minge respinsă în faţă de Turiţă, după un şut puternic al lui Goga, după un contraatac.