Știința Miroslava, învinsă din nou pe teren propriu

Formația Știința Miroslava a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-2 (0-2), de Academica Clinceni, într-un meci contând pentru etapa a a VI-a  ligii a II-a.

Elevii lui Cristi Ungureanu bifează o nouă înfrângere acasă, după ce au lăsat impresia că și-au revenit în urma succesului din deplasare, de etapa trecută, de la Metaloglobus.

Oaspeții au început mai bine meciul și Constantinescu a deschis scorul în minutul 10, cu un şut imparabil, de la 22 de metri.

După numai șase minute, Niga s-a remarcat la şutul din 5 metri al lui Viorică, din centrarea lui Cerneuţanu. Ieșenii au cerut gol, însă arbitirul a decis că mingea nu a trecut cu toată circumferința linia.

În minutul 38, oaspeții și-au dublat avantajul. Constantinescu a pasat perfect lui Văduva, în faţa porţii, care a înscris din apropiere.

În minutul 61, Tătaru, de la oaspeți, a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Cu un om în plus, ieșenii au pus presiune pe adversar și, în minutul 80, Alexandru Marin a înscris, după ce în primă fază tot el ratase lovitura de pedeapsă provocată de Buhăcianu.

Pe final, jucătorii lui Cristi Ungureanu au forțat egalarea, însă nu au mai reușit să-și creeze ocazii de a marca.