Știința Miroslava, învinsă la Pitești

Liga a II-a pare a fi o pălărie mult prea mare pentru formația Ştiinţa Miroslava, care are doar un punct după trei etape. Aseară, echipa lui Cristi Ungureanu a fost învinsă clar, în deplasare, cu scorul de 0-3 (0-1), de o altă nou promovată FC Argeş.

Gazdele au început bine partida și, în minutul 10, Şerbănică a deschsi scorul, la o fază fixă, după o centrare respinsă în faţă de portarul Avram. Piteștenii au continuat să domină, ănsă aproape de gol au fost ieșenii, în minutul 44, când Marin a şutat sub bară, dar portarul Popescu a reușit să respingă.

În repriza a doua, Năstăsie a dublat avantajul gazdelor, după ce a transformat un penalty, acordat la un fault comis de Tăcuţanu asupra lui Nilă.

Gazdele au continuat să pună presiune și Avram s-a remarcat la ocaziile lui Raul Costin, Corban și Năstăsie.

În minutul 90, Alin Popa a stabilit scorul final cu un şut de la 20 d emetri.

Antrenorul Cristian Ungureanu a folsoit următoarea formulă de joc: Avram – Maxim, Tăcuţanu, Chindriş, Cernăuţanu – Săvoaia, Izmană (Căinari ’46), Taciuc, Nemţanu (Corban ’46) – Botezatu (Buhăceanu ’63), Marin.