Știința Miroslava, umilită la Călărași

Formația Știința Miroslava a fost învinsî sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 0-6 (0-1), de Dunărea Călărași.

Prima repriză a fost destul de echilibrată, gazdele reușind să deschidă scorul în minutul 36 prin Valentin Alexandru.

Ce a urmat în repriza a doua a fost un dezastru total pentru elevii lui Cristian Ungurenau.

Valentin Alexandru a reușit să ducă scorul la 3-0, după reușitele din minutele 52 şi 61, primul cu o execuţie puternică din interiorul careului mic, iar al treilea după ce a executat un penalty.

După numai trei minute, Silviu Pană a înscris un gol superb, cu un şut de la 30 de metri, lob peste portar, iar Marian Drăghiceanu şi Bobo Kanda şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor în minutele 84 şi 87, primul cu un şut plasat de la 15 metri, iar al doilea direct dintr-o lovitură liberă de la 22 de metri.