Test util pentru CSM Politehnica cu Miroslava

Formația CSM Politehnica Iași a câștigat cu scorul de 3-0 (3-0) meciul amical disputat miercuri seară, în dealul Copoului, în compania echipei de ligă secundă Știința Miroslava.

După un început echilibrat de joc, elevii lui Sotican au apăsat pe accelerație pe final de primă repriză, când au reușit să înscrie de trei ori.

În minutul 34, Spătaru a marcat din interiorul careului, după o acțiune pe dreapta a lui Platini. După alte zece minute, Cristea a marcat pentru 2-0, pentru ca, în minutul 45, Platini să-și treacă și el numele pe lista marcatorilor, după o pasă a lui Cristea.

După pauză, Stoican a schimbat complet primul „11“ și, deși au dominat, jucătorii ieșeni nu au mai reușit să marcheze, Danale și Panțîru luînd la țintă transversala.

Pentru ieșeni urmează duminică, de la ora 18.30, meciul de pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș.

Antrenorul Flavius Stoican a început meciul cu formula: Kelava – Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Chelaru, Qaka – Kizito, Platini, Spătaru – Cristea. După pauză, pentru ieșeni au evoluat: Koșelev – Tiago, Frăsinescu (Moisi ’55), Cioinac, Bădic – Pedro, Qaka (Vremea ’55) – Danale, Kizito (Dodan ’55), Panțîru – Moldovan.