Țucudean s-a distrat cu CSM Politehnica

Formația CSM Politehncia Iași a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, scor 2-5 (1-4), de FC Viitorul.

Fără câțiva titulari, ieșenii au făcut cu greu față puștilor lui Hagi, care se puteau impune la o diferență șI mai mare.

După o serie de ratări în startul partidei, Ţucudean a deschis scorul în cele din urmă în minutul 15.

Avanatajul gazdelro a durat doar trei minute, Platini reușind să egaleze, după o eroare a lui Ţîru.

Finalul primei reprize a fost un fiasco total pentru ieșeni, care în numai cinci minute au încasat trei goluri. Ţucudean a reuşit hat-trick-ul, apoi Chiţu şi-a trecut la rândul său numele pe lista marcatorilor, după o acţiune personală.

După pauză, Ţucudean a mai marcat o dată, cu un lob de la marginea careului.

Jo a înscris pentru 2-5, apoi a ratat singur cu portarul, dintr-o situaţie ideală.