Un punct cât o victorie pentru Iași

FCSB a înregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, în partida disputată miercuri seara cu CSM Politehnica Iași, pe Național Arena, în cadrul etapei a 5-a a Ligii 1.

Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, prin Platini, iar jucătorii lui Nicolae Dică au egalat după pauză, printr-un penalti transformat de Gnohere.

Cifrele primei reprize FCSB – Iași posesie 51-49; șuturi 8-3 (4-1 pe poartă), cornere 1-1; parade 0-4; faulturi: 13-8.

Cătălin Golofca a debutat la această partidă la FCSB, echipă la care este legitimat de luni.

La meci au asistat 5.038 de spectatori. În tribună s-a aflat și selecționerul Christoph Daum.

FCSB: Niță – Enache, Larie, Bălașa, Momcilovic – J. Morais, Pintilii (’46 – Pintilii) – Man, Tănase (’46 – Gnohere), Golofca (’69 – D. Benzar) – Alibec. Antrenor: Nicolae Dică.

CSM Politehnica Iași: Kelava– Tiago, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Qaka (’76 – Moisi), Chelaru – Bădic, Pedro, Platini (’82 – Spătaru), Cristea (’65 – Kizito). Antrenor: Flavius Stoican.

Arbitri: Iulian Călin – Valentin Avram, Vlad Bârleanu.

Cartonașe galbene: Niță / Qaka, Chelaru, Spătaru, Tiago.