Victorie categorică la Voluntari

Formația CSM Politehnica Iași s-a impus vineri seară, în deplasare, scor 4-0 (3-0), în fața echipei FC Voluntari.

Ieșenii au început foarte bine sezonul de primăvară impunându-se de o manieră categorică în fața unei formații apatice, depășită la toate capitolele.

După un început de meci echilbirat, ieșenii au trecut la cârma jocului și, în minutul 28, Bosoi a recuperat mingea la marginea careului şi a tras de la 14 metri, în diagonală, fără şanse pentru portarul Petrariu.

După numai cinci minute, Bosoi a reuşit o centrare perfectă, iar Sin, aflat în careul de şase metri, a marcat cu o lovitură de cap.

Cu un minut înainte de pauză, Bădic majorează scorul pentru Poli Iaşi. El a marcat dintr-o centrare al lui Andrei Cristea.

Repriza a doua, elevii lui Sotican o încep la fel de bine și, în minutul 47, Marius Chelaru a punctat pentru 4-0, după o pasă foarte bună a lui Andrei Cristea.

Gazdele au încercat să revină în joc, însă Koșelev sau imprecizia la finalizare au făcut ca scorul să rămână cel stabilit de Chelaru.