Victorie importantă pentru ieșeni, fără gol marcat!

Formația CSM Politehnica Iași a bifat prima victorie din actuala ediție de campionat, scor 1-0 (1-0), în deplasare, în fața echipei Concordia Chiajna, după autoglul lui Feusi, din minutul 26.

Partida a fost una cenușie, cu puține faze de poartă, însă defensiva condusă din nou foarte bine de Frăsinescu a reușit să țină poarta lui Kelava neperforată.

Prima repriză a fost una destul de echilibrată, cu un plus de posesie pentru elevii lui Stoican, însă lipsa de omogenitate s-a văzut în multe momente, Cristea rulînd din nou în gol, ieșenii păcătuind la capitolul ultima pasă.

În repriza a doua, ilfovenii au dominat steril și au reușit chiar să introducă mingea în poartă, prin Pena, însă asistentul Gheorghe Bogdan a indicat o poziţie de ofsaid la atacantul Concordiei.

Pe final, ieșenii puteau marca golul al doilea, însă Cristea l-a lobat pe Bălgrădean, însă atacantul ieșean nu a nimerit poarta.

După fluierul final, antrenorul Concordiei, Vasile Miriuţă şi căpitanul echipei, Cristian Bălgrădean, s-au certat virulent cu arbitrii, acuzînd anularea golului lui Pena.

Flavius Stoican a folosit formula: Kelava – Tiago, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Qaka, Chelaru – Kizito (Spătaru ‘60), Pedro (Moisi ‘80), Platini (Bădic ’89)– A. Cristea.