Victorie obținută în prelungiri

Formația FC Botoșani s-a impus aseară, pe teren propriu, scor 1-0 (0-0), printr-un gol marcat de Fabbrini în al treilea minut al prelungirilor.

FC Botoșani începe mai bine partida, controlează jocul, dar prima ocaziede gol vine de-abia în minutul 31. Fabbrini șutează din marginea careului, Căbuz respinge în față, iar Golofca reia cu capul pe lângă poartă.

În partea a doua, botoșănenii au posesia, domină jocul iar Hermannstadt se apără cu toată echipa. Roman șutează foarte bine la colțul lung dar Căbuz se întinde și respinge în corner. În minutul 65, Roman cade în careu la un duel cu Dandea iar Sebastian Colțescu dictează penalty. Rodriguez execută lovitura de la 11 metri și ratează.

În minutul 90+3, Fabbrini aduce trei puncte pentru gazde. Șutează din marginea careului, mingea este deviată și intră în poartă.