Victorie pentru Poli în primul amcial

Formația CSM Politehnica Iaşi a câştigat luni, 15 ianuarie, primul meci amical din Antalya, scor 2-1 (0-1), în faţa formaţiei Olmaliq FK.

Ieşenii s-au văzut conduşi din minutul 5, insă, după pauză, elevii lui Flavius Stoican au preluat conducerea. Pedro a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 58 şi, peste două minute, Frăsinescu a egalat. Andrei Cristea a adus victoria alb-albaştrilor în minutul 67.

Antrenorul Flavius Stoican a folosit următoarea formulă de joc: Rusu (Koșelev ’46)– Sin (Bosoi ‘46), Frăsinescu, Jagodinskis (Mihaescu), Bădic (Panțîru ‘46) – Cioinac, Pedro (Jo ‘60) – Gavrilă (Danale ‘35, Kizito ‘60), Taciuc (Chelaru ‘60), Zaharia, (Ștefănescu ‘35, Platini ‘60) – Vlădeanu (Cristea ‘60).

Qaka, cu o uşoară tendinită, și portarul Kelava, menajat, nu au fost utilizaţi.